Medlemsförteckning

Medlemsförteckning uppdaterad den 2017 12 07

Abrahamsson Mark; båtplats 53; 08-550 857 06, 0708-65 95 40, mark1.abrahamsson@gmail.com

Adlen Lars; rampmedlem; 08-550 493 20, 070-641 43 94, l.adlen@live.se

Ahlberg Boel båtplats 54  53254578 0705570449 boel.ahlberg@gamil.com

Ahlström Johan; båtplats 45; 0762224733  fam-ahlstrom@spray.se

Alfredsson Mikael; båtplats 78; 08-550 192 34, 070-545 30 45, alfredssons@hotmail.com

Alisauskas Tomas; Boj 74 0720287658 kaliosis1983@gmail.com

Andén Ronny; 0705232692  ronny@andelsfiske.se

Andersson Anne-Marie; båtplats 70; 08-550 420 16, 070-672 42 46, anne-marie.majhem@telia.com

Andersson Johan; båtplats 7; 08-644 48 65, 070-446 32 22, johan79a@hotmail.co

Andersson Johan; båtplats 68  Odlarvägen 58  08 55062245  070-7654590 jg.andersson@live.se

Andreasson Jörgen;  0708885490

Arvidsson Karin; Boj 73   0037258145956  +37258442817  karin_j_79@hotmail.com

Bergström Alf; båtplats  Boj 72 08-532 512 13, 076-000 02 64, alfbergstrom@comhem.se

Bengtsson Tomas ; lånar båtplats 59 under 2017  070 31 79256  tom@tt.se

Billingfors Henrik ; 08-55042219  070-5285654  henrik@billingfors.com

Bergström Roland; medlem; 08-550 974 61, 070-659 75 52, rbergstrom33@gmail.com

Bigren-Ness Marlen; båtplats 58  070-0862290  marlene.ness71@gmail.com

Björk Stefan; båtplats 50; 08-552 404 32, 070-797 32 67, djurstaberg@hotmail.com

Björkman Göran; båtplats 25; 08-550 368 72, 070-893 11 14, goran.bjorkman@nilsson-lindgren.se

Brandt Mikael; båtplats 17; 0709941779 micke.brandt@gmail.com

Brändström Ulf  båtplats 42   0707952286 ulf.brandstrom@gmail.com

Cierbiene, Dr.Vida; båtplats 8 0762608363  vida.cirbiene@gmail.com

Dahlström Sören; medlem 2015 08-550 895 34,  070-340 09 49, soren.dahlstrom@telia.com

Ekvall Linus; 0720173758 ekvalllinus@gmail.com Står i kö för båtplats på utsidan.

Elfdahl Mats; båtplats 59; 08-550 301 55, 073-35 48 34, mats.elfdahl@telia.com

Elgebrandt Claes 08-55067689  072-2224417  claes.kristina@banhof.se

Elveskog Ulrika; båtplats 15 08-6810281, 073-3472120, ravbacken@gmail.com

Emertzon Conny; medlem 08-159 503, 070-569 07 26, conny@apc.nu

Engström Tommy; båtplats 60; 08-550 151 06,  070-375 40 17, engstroeme@hotmail.com

Eriksson Anita; båtplats 1; 070-3273132 anitae.eriksson@telia.com

Falk Lars-Olof; båtplats 4; 08-400 15 569, 070-322 94 92, olle.falk@milko.se

Feldt Lars; båtplats 46 55049212 0707700991  lars_feldt@speay.se

Feldt Tomas; båtplats 77 nya bryggan  o702952814  tfeldt@hotmail.com

Forsberg Lars båtplats 37; 08-6082033  0707402051  larsef@me.c0m

Frik Björn båtplats 41,  08-55044115  0705593281 bjorn.frick@scania.com

Fält Sten; ingen båtplats; 08-550 449 44, 070-245 76 50, sten.falt@ekeby-ktv.net

Förström Kim båtplats 9 ;  070-3261027  kimpa.f@outlook.com

Gerdes Johan Jägare  inte medlem

Ginzel Bobo; båtplats 51 070-7359646  bob o@sspides-tv.se

Glarén Roland;  070-556 65 65, Rampmedlem Ingen mailaddress!

Grenros Anders; båtplats 43; 08-550 421 76, 070-893 14 25, anders.grenros@jgvent.se

Gunther Anders; båtplats 6 086401849  0733341684  anders.gunther@gmail.com

Gustavsson Håkan båtplats 63; 08-55031407  070-3733612  h.gustavsson@mbok301.swipnwt.se

Gylefors, Clarence; båtplats 22 55042130  0703111640  b.gylefors@telia.com

Hansen Jan-Börje; båtplats 39; 08-550 493 59, 073-640 09 76, jb.hansen@ekeby-ktv.net

Hedengren Göran; båtplats 32 08-53255373  0706983261 guran_hedengren@yahoo.com

Hedengren Nils; båtplats 36; 08-550 444 49,  076-847 12 80, nils.hedengren@gmail.com

Hellström Mikael; står i kö för plats på utsidan

Hemme, Aziz; båtplats 71 och 77  0735809892  aziz@dindator.so

Holmström Roland;  08-550 442 81, 070-248 10 94, roland.holmstrom@scania.com

Hukkanen Tommi båtplats 18; 0705846322  tompa.hukkanen@gmail.com tompa.hukkonen@gmail.com

Hult Mikael; medlem  070-757 61 19 micke@mhakustikobygg.nu

Håkansson Sören; båtplats 47; 08-737 00 80, 070-533 22 55, soren@dentalart.se

Härkeman Onni; båtplats 40; 08-552 477 67, 070-376 61 06, Ingen mailaddress!

Höglund Dan båtplas 33; 070-3693631  danhoglund@telia.com

Innergård Dick; båtplats 67; 073-708 00 16, dick.innergard@mail.com

Tim Jeaderfeldt enbart medlem o735955737

Jeppson, Andreas; båtplats 57  55069792 0708705994  sune _92@hotmail.com

Johansson Sune;  08-550 421 48,  076-100 56 30, sune.eklunden@hotmail.com

Johansson Veine; båtplats 55; 08-667 71 42, 073-702 22 64, Ingen mailaddress!

Johnsson Mats; båtplats 5; 070-668 91 27, matsarnejohnsson@gmail.com

Juslin Jarmo; 070-2462733  jarmo.juslin@icloud.com

Järn Magnus;  076-8986119  ostas_99@yahoo.se

Kaipainen Timo; enbart vinterplats 0704366601

Karlsson Berit; båtplats 2; 08-550 420 58, 070-522 57 53, berit.björkhaga@telia.com

Karlsson Jan-Erik; rampmedlem; 08-550 441 96, 070-851 57 95, janneylwa@hotmail.com

Khabout Imad; 07339137279  benke_i@hotmail.c

Kvarlin Dennis; rampmedlem 08-530 385 21, Ingen mail address!

Larsson Christer; rampmedlem; 08-500 252 52, 070-598 77 78, christer.l@live.com

Liden Ulf; rampmedlem står i kö för plats på insidan 0708928368  info@enterstainment.se

Krister Lindh; Båtplats 23  0703230625  krickelin69@gmail.com

Lindström Bo; båtplats 10;  roddbåt på stranden nr.2 08-550 420 34, 070-557 01 03, bosse.glantan@telia.com

Lundvall Lars Göran;0708515611  igtmk@tyfonmail.se

Länn Andreas; båtplats 20 plats på stranden nr.8  070-7388483  andreas.lann@live.se

Lönberg Stefan; båtplats egen brygga; 08-550 867 23, 070-328 00 87, mehdraf@gamail.com

Lönnebro Roland; rampmedlem; 08-550 420 02, 070-663 66 38, roland.lonnebre@gmail.com

Malmsten Matz; rampmedlem; 08-550 363 75, 070-714 33 50, matz.malmsten@hotmail.com

Mannberg Anna; står i kö för plats på insidan  0761878409  anna@glasanna.se

Maslanka Krysttof;  båtplats 34  0736319397  krisby@gmail.com

Metso Per-Eric; båtplats 64; 08-552 454 66, 070-758 81 69, per-eric.metso@infrapartner.se

Mieczkowski Mateusz;  står i kö för plats på insidan mieczko1988@wp.pl

Mihlberg Christoffer; båtplats 11  076-189 24 21 mihlberg@live.com

Mustonen Reino; båtplats 56; 08-550 448 37, Ingen mailaddress

Mustonen Risto :  båtplats 69 086451967  0736356329  risto.mustonen64@gmail.com

Määttä Ari enbart medlem. Båt på stranden nr.15 55248302  0706983397 ari.maatta@live.se

Nilsson Leif; båtplats 44;  08-550 441 39,  073-992 29 91, leif.nilsson@ekeby-ktv.net

Nilsson Per O; rampmedlem; 08-550 421 25, per@skogshyddan.eu

Nilsson Torulf; båtplats 38; 08-532 540 77, 070-580 71 25, 070-757 35 34, pirkko.torolf@telia.com

Niiran Peter; båtplats nr. 7 på stranden  070- 7904724  niira@hotmail.se

Norling Lars båtplats 37; 08-7749703  070-3445668  laerks@kth.se

Nyberg Juha; båtplats 68; 08-550 420 70, 070-325 99 03, juha.nyberg@linearis.se

Nygren Gunnar båt på stranden nr.12 070-6903323  info@elastec.se

Nygren Mats; rampmedlem står i kö för plats på insidan. 0702658126  info@sakmontage.se

Ohlsson Ola  ;  rampmedlem 0707304342 olaohlssonl@yahoo.se

Paczkowski Åsa; står i kö för båtplats på insidan. asa.paxzkowsik@gmail.com

Pahlgren Janne rampmedlem 08-12209256   jan.palgren@one-nordic.se

Palm Rolf båtplats 48 ; 0702521961 palm@telgecity.com

Palmqvist Johan båtplats 1 Lån  Rorgängsgatan 5 12068 Stockholm 0738670297

Pesonen Osmo båtplats 3; 070-2035540  oskujaeeva@gmail.com

Roudin Jan-Inleld; rampmedlem; 077-367 787 09, Ingen mailaddress!

Rudin Folke; rampmedlem; 08-552 401 46, 08-552 471 71, maud.rudin@telia.com

Ryman Annika; båtplats 24 och 27; 08-550421 58, 070-735 61 66, annika.ryman@medmening.se

Scherman Lena; båtplats 19; 08-88 25 99, 070-762 21 82, lena_scherman@hotmail,se

Steffen Daniel rampmedlem  070-3389868 daniel_steffen74@hotmail.com

Setterberg Magnus; båtplats 62 0705681520  maggan85@gmail.com

Stockhaus Johan båtplats 16;  kanot på stranden nr 14 0702006210 johan.stockhaus@gamil.com

Strömberg Ronny; båtplats 14; 08-531 801 80, 070-594 26 81, ronny@iss.se

Sundfors Lars; ingen båtplats 08-55040423  073-5040423  lasse45@tele2.se

Svensson Sture; båtplats  rampmedlem; 08-550 420 45, 070-964 61 02, petersbergsgard@live.se

Sävheden Kåge; 070-6032559  kage.savheden@hotmail.com

Södergren Jonas; båtplats 15;  0702190588 jonas85sodergren@hotmail.com

Söderqvist Tomas; båtplats 61;  0762383313 tomas.soderqvist@scania.se

Söderström Tommy rampmedlem  08-55240758  073-085238  tommy.soderstrom@scania.com

Thallstrand, Harri; rampmedlem  0739600328 tallstrand.h@gmail.com

Tegner, Charles; båtplats 31  0737411850  charles.tegner@scania.com

Therben Hanna;  Rampmedlem 08-550 181 36, 070-5858136  hanna.therbén@telia.com

Törnsten Leif och Solbritt Håxell; Båtplats 49 07068431111  mceffe@hotmail.com

Walter Mikael; rampmedlem 0705549259 valle@ekeby-kvt.net

Warnquist, Håkan; båtplats 21  0851751515  0702474794  0736729818 hakwa760@gmail.com

Vasara Eero; rampmedlem; Båtplats 69 och båt på stranden nr. 5 08-550 323 74, 070-799 79 88, eero@bredband2.com

Wellerfors Mats; båtplats 30; 08-550 420 63, 070-8579577

mats-wellerfors@tele2.se

Wilk Leo  0733706273  leo@swiss.se

Wiklund, Mattias; båtplats 29  0739908838 matte_w81@hotmail.com

Wickman Max; rampmedlem; 08-550 417 47, 070-823 24 25, max.wickman@telia.com

Åberg Daniel; båtplats  ligger på stranden; nr. 11 08-550 840 57, 073-813 35 62, danne.aberg@hotmail.com

Åhlin Mikael; rampmedlem står i kö för plats på insidan. 0764241119  skogsbackarna@telia. com

Åsgård Anders; båtplats 12; plats på stranden nr.10 073-502 08 21, andersasgard@yahoo.com

Östensson Anders; båtplats 26;  08-532 553 58,  070-687 15 81, andersostensson@hotmail.com

Östlund Magnus; rampmedlem står i kö för plats på insidan. 0703166574  magnus@swepkip.se

Funktionärs förteckning enligt uppdragskod – 2018

E-post till hela styrelsen är styrelsen@enhornabatklubb.se

Funktionärsförteckning enligt val under årsmötet den 19 november 2017

Ordförande och Kassör:

Sten Fält    070-245 76 50 sten.falt@ekeby-ktv.net  enhornabatklubb@c-sam.nu

Vice ordförande:

Sune Johansson 09-55042148   0761005630 sune.eklunden@hotmail.se

Sekreterare:

Solbritt Håxell och Leif Thörnsten  07068431111  mceffe@hotmail.com

Styrelseledamot:

Nils Hedengren  08-550 444 49;  076-847 12 80 nils.hedengren@gmail.com

Sune Johansson  08-550 421 48;  076-100 56 30       sune.eklunden@hotmail.se

Adjungerade ledamot. Båtplatsansvarig Bosse Lindström o7o-5570103  bosse.glantan@telia.com

Ersättare:

Anders Östensson  08-532 553 58;  070-687 15 81 andersostensson@hotmail.com

Alf Bergström 08-53251213; 0760000264  alfbergstrom@comhem.se

 

Webmaster hemsidan:

Mark Abrahamsson  08-550 857 06; 070-865 95 40  mark.abrahamsson@bredband.net

Hamnansvariga:  

Ari Määtä  08-55248302  070-6983397      ari.maatta@gmail.com

Tommy Engström  08-550 151 06;  070-4191917  engstroeme@hotmail.com

Revisorer:

Björn Frick 08-55044115  070-5593281  bjorn.frick@cania.c0m

Hanna Therbén  08 55018136 , 0705858136  hanna.therben@telia.com

Valberedning:

Mark Abrahamsson  08-55o 857 06;  070-865 95 40  mark1.abrahamsson@gmail.com

Lars Feldt 08.55049212  070.7700991  lars_feldt@spray.se

Bosse Lindström 08-55042034  070-5570103  bosse.glantan@telia.com

Bosse Lindström sammankallande.

 

 

Bilder i urval
batramp_1008 renovering-av-kompressor_1021 sjosattning_1003 renovering-av-kompressor_1022 renovering-av-bryggan_1052 fiske-ekensberg_1015 hagskar_63